Miroslav Kalousek: Stíhání Parkanové si mohli objednat kmotři

Stíhání Vlasty Parkanové kvůli nákupu letounů CASA uráží inteligenci a smysl pro spravedlnost každého člověka, tvrdí ministr financí Miroslav Kalousek. Za policejní žádostí o vydání místopředsedkyně sněmovny za TOP 09 podle něj může být objednávka kmotrů, kteří mají zájem vyrábět umělé kauzy, aby sami mohli v klidu pokračovat ve svých kšeftech. Důkazy na podporu svých silných slov ale Miroslav Kalousek nenabízí.

HN: Říkáte, že Česko má náběh k policejnímu státu. To myslíte vážně?

V případu Vlasty Parkanové došlo k bezprecedentnímu policejnímu útoku na legální rozhodovací mechanismy státu. Když mluvím o náběhu k policejnímu státu, nemám tím na mysli policii jako celek, ale tento konkrétní příklad. Dva lidé mají být stíháni na základě argumentace, která obsahuje skandální manipulaci s paragrafy, policejní zvůli a zjevnou lež.

Manipulaci v tom, že je zpochybněna desetiletá konzistentní praxe výkladového orgánu státní správy, což je ministerstvo financí, podle které neexistuje v těchto případech povinnost zadávat znalecké posudky, a vlastně to ani nejde.

Policejní zvůlí je tvrzení, že letadla CASA nejsou vojenský materiál, i když ÚOHS, Evropská komise a ministerstva financí a obrany konstatují, že to vojenský materiál je. A zjevná lež je tvrzení, že si Vlasta Parkanová musela být vědoma povinnosti zadat posudek, protože na servisní smlouvu si posudek objednala. Jenže servisní smlouva se zadávala až za Fischerovy vlády.

Plné znění (pokračování textu) zde: Miroslav Kalousek: Stíhání Parkanové si mohli objednat kmotři