Zatím největší sponzor Šlachtovy Přísahy je ‚jeho‘ hlavní svědek proti Rittigovi, podnikatel Kubiska

Toto je 2. článek z celkem 2 v seriálu Spolupracující obviněný

Největším sponzorem hnutí Přísaha někdejšího šéfa protimafiánské jednotky Roberta Šlachty je hlavní svědek policie proti kontroverznímu lobbistovi Ivo Rittigovi, zjistil Radiožurnál. Jak vyplývá z údajů na transparentním účtu, celkem 200 tisíc korun politickému uskupení poslal podnikatel Jaroslav Kubiska, který v minulosti pracoval jako účetní ve firmě spojované s Rittigem a svědčil proti němu v jeho kauzách.

Celkově hnutí Přísaha za první týden od zahájení kampaně do říjnových sněmovních voleb vybralo od příznivců přes 650 tisíc korun. Šlachta v této souvislosti pro Radiožurnál uvedl, že o daru od Kubisky nevěděl a ani s ním o něm dřív nejednal.

„Pokud vím, tak on byl spolupracující obviněný a snažil se vše u soudu odhalovat. A jestli tedy došel k tomu, že já jsem ten zapřisáhlý bojovník proti korupci, tak mě to samozřejmě těší,“ reagoval Šlachta.

Dvousetisícový dar Šlachtovu hnutí Kubiska zdůvodnil sympatiemi k jeho programu. „Jako zapřisáhlý bojovník proti korupci sympatizuji s hnutím Přísaha,“ vysvětlil, proč se hnutí rozhodl takto podpořit.

Dar podle svých slov financoval z výnosů rodinné firmy, která provozuje čerpací stanici v Kamenici nad Lipou. Právě ta je pod příspěvkem na transparentním účtu podepsána.

Plné znění (pokračování textu) zde: Zatím největší sponzor Šlachtovy Přísahy je ‚jeho‘ hlavní svědek proti Rittigovi, podnikatel Kubiska

Další díly seriálu:<<- Kubiskův speciál