Archiv Jízdenky DPP

Nejvyšší soud rozhodl: Oznamovatel kauzy předražených pražských jízdenek se selftradingu nedopustil

Toto je 1. článek z celkem 34 v seriálu Jízdenky DPP

Vladimíra Sitty se notně zastává Nadační fond proti korupci milionáře Karla Janečka. Na jaře roku 2017 při prvním osvobození Sitty pražským Vrchním soudem vydal na svém webu článek s titulkem: Spravedlnost v jízdenkové kauze. Repro: nfpk.cz Nejvyšší soud v Brně zamítl dovolání Nejvyššího státního zástupce v případu, jehož hlavní postavou byl whistleblower Vladimír Sitta mladší. […]

Číst

Žalobce podává dovolání v případu svědka z kauzy pražského Dopravního podniku. Soudkyně, která ho osvobodila, je jeho sousedkou

Toto je 2. článek z celkem 34 v seriálu Jízdenky DPP

Vrchní státní zastupitelství v Praze podalo k Nejvyššímu státnímu zastupitelství návrh, aby iniciovalo k Nejvyššímu soudu dovolání v kauze Vladimíra Sitty juniora, souzeného za tunelování společnosti Neograph. Případ se úzce dotýká vyšetřování hospodářských kauz v pražském Dopravním podniku. Neograph byl dodavatelem jízdenek, ze kterých mizely sedmnáctihaléřové provize na Britské Panenské ostrovy. Sitta byl provoinstančně odsouzen, ale těsně před vypuknutím procesu, týkajícího se Dopravního podniku, jej odvolací Vrchní soud v Praze osvobodil. Ekonomický deník navíc zjistil, že soudkyně, jejíž senát Sittu osvobodil, od něj bydlí ani ne půl kilometru ve vesnici u Roudnice nad Labem.

Číst

Nejvyšší žalobce podal dovolání v kauze selftradingu ve společnosti Neograph, známé z kauzy předražených pražských jízdenek

Toto je 3. článek z celkem 34 v seriálu Jízdenky DPP

Případem tunelování papírenské společnosti Neograph se bude zabývat Nejvyšší soud v Brně. Návrh na dovolání, který sepsalo Vrchní státní zastupitelství v Praze, vyhodnotilo Nejvyšší státní zastupitelství jako důvodný. Žalobci proto případ překlopili dovoláním k nejvyšší soudní stolici. Jde o případ Vladimíra Sitty juniora, souzeného za tunelování společnosti Neograph. Případ se úzce dotýká vyšetřování hospodářských kauz v pražském Dopravním podniku. Neograph byl dodavatelem jízdenek, ze kterých mizely sedmnáctihaléřové provize na Britské Panenské ostrovy. Sitta byl prvoinstančně odsouzen, ale těsně před vypuknutím procesu, týkajícího se Dopravního podniku, jej odvolací Vrchní soud v Praze osvobodil.
Vladimíra Sitty se notně zastává Nadační fond proti korupci milionáře Karla Janečka. Na jaře roku 2017 při prvním osvobození Sitty pražským Vrchním soudem vydal na svém webu článek s titulkem: Spravedlnost v jízdenkové kauze.

Číst

Očištěný svědek. Žalobkyně podává stížnost na předsedkyni senátu Vrchního soudu a žádá kárnou žalobu

Toto je 4. článek z celkem 34 v seriálu Jízdenky DPP

Příští úterý začne senát Petra Hovorky na pražském Městském soudu projednávat jednu z nejsložitějších kauz tohoto roku – údajné tunelování pražského Dopravního podniku za vedení někdejšího generálního ředitele Martina Dvořáka. Jen týden před tím byl zproštěn obžaloby z tunelování papírny Neograph Vladimír Sitta mladší, který je jedním z klíčových svědků v případu Dopravního podniku. Ten se týká mimo jiné známých provizí za výrobu jízdenek, putujících na účet karibské off-shore firmy Cokeville Assets. Komentář předsedkyně soud k odůvodnění zproštění obžaloby Sitty zvednul ze židle původní dozorující státní zástupkyni. Ta chce proti soudkyni iniciovat kárné řízení.

Číst

Dopravní podnik přišel o miliony, ale od Rittiga žádné odškodné nechce

Toto je 6. článek z celkem 34 v seriálu Jízdenky DPP

Pražský Dopravní podnik v kauze nákupu jízdenek a prodeje kuponů v metru působí spíše jako obhájce obviněných než jako poškozený. V kauze kolem lobbisty Iva Rittiga a exředitele Martina Dvořáka přitom podnik přišel o desítky milionů korun a nyní to vypadá, že se ani nebude domáhat vzniklé škody.

Číst

Dopravní podnik má překvapivý posudek, že Rittig škodu nezpůsobil

Toto je 7. článek z celkem 34 v seriálu Jízdenky DPP

MF DNES získala čerstvý znalecký posudek pro pražský Dopravní podnik. Podle něj nelze říci, zda v kauze nákupu předražených jízdenek vůbec firmě vznikla škoda, a když, tak jak vysoká. Vyšetřovatelům to může zhatit dokazování u soudu.

Číst

Posudek na pražské jízdenky: Klička Rittigovců s ceninou

Toto je 8. článek z celkem 34 v seriálu Jízdenky DPP

V roce 2014 odstartovala trestní stíhání v kauzách kolem lobbisty Iva Rittiga. Letos se nejspíše dostanou před soud. Na přelomu února a března by měly padnout obžaloby v příbězích Oleo Chemical a jízdenek pro pražský dopravní podnik – v tom skupina obviněných „vyztužila“ trestní spis několika znaleckými posudky…

Číst

Posudek dopravního podniku nahrává Rittigovi. Nelze podle něj dokázat, zda vznikla škoda

Toto je 9. článek z celkem 34 v seriálu Jízdenky DPP

Pražský dopravní podnik si nechal zpracovat posudek týkající se kauzy předražených jízdenek. Podle znalců není možné určit, zda byl dopravní podnik okraden ani o kolik korun. Zakázku totiž prý nelze srovnat s jinou, protože žádná obdobná neexistuje.

Číst