Archiv Primátor

Bývalý šéfekonom DPP: Žábou na prameni je primátor. Dopravě ani ekonomice nerozumí

Toto je 2. článek z celkem 22 v seriálu Primátor

NA HRANĚ S XAVEREM Bývalý ekonomický ředitel Dopravního podniku hlavního města Prahy Ivo Štika přibližuje v rozhovoru pro ParlamentníListy.cz jádro sporu mezi bývalým a současným vedením DPP a rozebírá i důvody, které ho vedly k podání trestních oznámení.

Číst

Je to útok na primátora, tvrdí odvolaný ředitel Lich

Toto je 4. článek z celkem 22 v seriálu Primátor

Ve středu večer “popravila” šéfa pražského dopravního podniku (DPP) Vladimíra Liche dozorčí rada, když ho odvolala z čela představenstva. To ho za pár hodin zbavilo i funkce generálního ředitele klíčového městského podniku s šestnáctimiliardovými tržbami. Podle všeho jde o výsledek mocenského zápasu uvnitř pražské koalice ODS a TOP 09. Lichův překotný pád se totiž odehrál bez vědomí pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS). Sám Lich považuje svůj konec právě za útok na primátora.

Číst

Vedení Prahy čistí městské firmy.

Toto je 6. článek z celkem 22 v seriálu Primátor

Městská rada vyměnila členy dozorčí rady dopravního podniku. Příští týden se má rozhodnout o osudu ředitele Dvořáka.
Nejsme spokojeni s tím, jak dopravní podnik hospodaří. pokud se mě ptáte na to, zda má pan Ddvořák odejít, pak říkám, přeji si to. Tomáš Hudeček, šéf zastupitelů za top 09.

Číst

Šéf pražského dopravního podniku Dvořák končí. Změna byla potřeba, řekl primátor

Toto je 9. článek z celkem 22 v seriálu Primátor

Martin Dvořák opustí post generálního ředitele pražského dopravního podniku, dnes podal rezignaci. Jako oficiální důvod uvedl únavu po pěti letech ve funkci. O jeho pravděpodobném konci se ale začalo mluvit po změně koalice na pražském magistrátu, kde TOP 09 vystřídala ČSSD a avizovala změny ve vedení DPP.

Číst